Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 01, 2014, 14:36:35
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Doniczki  (Przeczytany 23165 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #90 : Październik 17, 2011, 13:59:26 »

Ja mam w domu bardzo dużo kwiatów, nie wiem ile dokładnie, ale wolę nie liczyć, na pewno ponad 200 a może i ponad 300, na 3 piętrach. Tylko kilka z nich jest w doniczkach ceramicznych, cała reszta w przeróżnych plastikowych. Wcześniej dbałam o to bardziej, kupowałam nowe doniczki, brązowe podstawki, żeby pasowały do doniczek  itd. A teraz już nie. Używam  także i tych doniczek, w których kupuję rośliny, a za podstawki robią mi nieraz pudełka po sałatkach albo kubki po jogurtach. Nieraz do czarnej doniczki jest biały podstawek co wcale ładnie nie wygląda, ale już mi to nie przeszkadza. Najważniejsze jest dla mnie zdrowie i dobry wygląd rośliny, a nie jej domek. Estetycznie ładniejsze są ceramiczne, ale takich nie kupuję np. z takich względów:

-cena - gdybym miała wymieniać kwiatom plastiki na ceramiki to wszystkim a nie wybranym, a przy ich ilości, nawet gdybym brała najtańsze, wydawałabym, jak dla mnie, fortunę;

-nie wiem czy w domu, w którym mieszkam, mieszkać będę zawsze, bo może być tak, że się wyprowadzę, że będę mogła zabrać tylko część kwiatów itd. Jak będę na swoim, będę mieć swoje meble i zrobię jakiś wystrój, to wtedy sobie mogę kupować doniczki ceramiczne pasujące do wnętrz;

-nie zawsze ładne doniczki ceramiczne mają podstawki i jest dużo mniejszy wybór w rozmiarach;

-często zajmują więcej miejsca niż plastikowe;

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #91 : Październik 17, 2011, 14:10:27 »

Ja też mam sporo kwiatków, podstawki dobre są z tacek po pierogach Smile, sztywne z mocnego plastiku i w miarę wysokie.
Właśnie na tego typu tackach i w malutkich doniczkach plastikowych rosną mi wreszcie fiołki.
Jak zabierałam miniaturową chili z grządki to poszła w kubeczki po jogurtach. Miały być na rozsadę pomidorów, arbuzów i może melona.
Nie mam już żadnego Smile.
Czasem kusi mnie żeby plastik przerobić np. pociapać gipsem na fajną osłonkę, ale jakoś nie ma czasu nigdy.

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #92 : Październik 18, 2011, 10:51:37 »

Z tą liczbą to faktycznie, problem.. u mnie też.
Jednak gdy sadzonki mężnieją i przesadzam je do większych doniczek (mowa o hojach, fiołki tak duze nie rosną Wink ) to raczej już do ceramicznych Cool

I problemem jest juz raczej wielkośc rośliny niż doniczki na parapecie  Laughing

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #93 : Październik 18, 2011, 11:06:05 »

Ceramiczne są chociaż stabilne, bo plastikowe już nie.
Ostatnio musiałam dokupić sporo  podstawek, teraz mam już upatrzony tani ogrodniczy. Kupiłam fajną tacko-podstawkę kwadratową i będę mieć w niej kompozycję z kaktusów  Very Happy. Jak ją zobaczyłam w dodatku cena kusząca to już wiedziałam do czego mi posłuży.
Mają niedrogie doniczki i podstawki.
W ceramicznych tylko kilkanaście kwiatków u mnie jest.
Doniczki do bonsai mam tylko 2 plastikowe z ok.8, i we ceramiczne pójdą grubosze na bonsai.

lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #94 : Październik 18, 2011, 19:00:48 »

Ja mam tylko ceramiczne i innych nie wyobrażam sobie w domu. Na balkonie plastiki brązowe wszystkie.
Kupuję ceramiczne z kilku względów i zawsze kupuję takie, które do kompletu mają podstawki. Kiedyś spróbowałam plastików w domu. Wszystko poprzesadzałam i to był niewypał. Po dwóch latach wróciłam do ceramiki Smile  I tak już zostanie Smile

PEla
Rezydent

« Odpowiedz #95 : Luty 29, 2012, 17:56:31 »

http://www.offermadsen.dk/Portals/0/OMFiles/OM-Produkt%20IPM%202012-UP.pdf
Mnie się podobają m. in. te, przyklejane na lodówkę np..  Smile

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #96 : Luty 29, 2012, 21:34:43 »

Doniczki doniczkami ale ile tam hoi Very Happy

Andżelika
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #97 : Sierpień 23, 2012, 09:34:58 »

Dopiero dziś zauwazyłam na stronie Ikei ( a moze wczesniej nie mieli w ofercie ) taką ceramiczną osłonkę:

Średnica zewnętrzna: 12 cm
Maks. średnica doniczki: 10.5 cm
Wysokość: 10 cm

Kolor beżowy, no i cena bardzo miła - 1,99 zł  Very Happy
Mozna samemu zrobić dodatkowe zdobienia; chyba nabędę, gdy doczłapię sie do Ikei.

Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary.
S.King

Andżelika wśród Zielonych
Beatriceee
Aktywny
**

« Odpowiedz #98 : Sierpień 27, 2012, 21:31:22 »

Andżelika a nie wiesz czy mają otwory te doniczki? Aż dziw bierze że takie tanie. Tylko nie wykup wszystkich:-P

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #99 : Sierpień 27, 2012, 22:26:41 »

Wczoraj widziałam je w Ikei. Całkiem fajne, na razie się nie skusiłam, ale myślę, że w najbliższym czasie będę wnosiła rośliny do domu z balkonu i będę musiała je jakoś pięknie na tą okoliczność poubierać.
A i to nie są doniczki, ale osłonki. Dziur nie ma w dnie.

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #100 : Sierpień 29, 2012, 04:03:29 »

Ponoć dziury całkiem łatwo się robi Cool

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
stefka
Rezydent

« Odpowiedz #101 : Sierpień 29, 2012, 22:47:08 »

Hmmm, to chyba zależy od doniczki. Kiedyś zdecydowałam się na robienie dziur i niestety połowa musiała iść do śmieci   Razz No chyba, że ktoś ma na to jakiś specjalny patent  Confused Ja robiłam wiertarką ręczną  Confused

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #102 : Sierpień 30, 2012, 11:13:02 »

Mój patent od kilku lat,to opakowania po jogurtach ,zwykle słodkich Jogobella .
Podobne wielkością do tych z Ikei.
Kolorowy nadruk jest na tekturce,którą łatwo się ściąga i zostaje dość wymiarowa bieluteńka osłonka np.do doniczek fiołkowych.

bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #103 : Sierpień 30, 2012, 15:02:36 »

Otwory trzeba wiercić wiertłem do kafli (wygląda jak strzała) i ważne jest to żeby nie wiercić odwracając do góry dnem bo pęknie. Dno musi przylegać do np. drewnianego klocka.  Smile
Jeśli ta osłonka jest szkliwiona wewnątrz to bardziej nadaje się na osłonkę niż na doniczkę wg moich doświadczeń.  Cool

probeta
Administrator

« Odpowiedz #104 : Sierpień 30, 2012, 15:48:30 »

Dziewczyny ja z dziurami radzę sobie bardzo prosto za pomocą drewnianego tłuczka do ziemniaków Smile takiej drewnianej kuli jak tu na zdjęciu http://wood.npl.pl/gfx/k21-t03-t04.jpg i masywnych nożyczek - wbijam nożyczki tłuczkiem i jak tylko czuję że przebiły dno to potem okręcam ręcznie nożyczki już bez ubijaka aż dojdą do najszerszej części ostrza - dziura jest wtedy ładna i równa, bez tępienia wiertła i pękania doniczek. Doniczki kładę na jakiejś szmatce kuchennej kilkakrotnie złożonej do góry dnem. Prosto, szybko i bez większego śmiecenia bo potem tylko szmatkę wytrzepuję. Nożyczki się nie tępią bo robię to z zamkniętymi ostrzami.
bakcylla
Rezydent

« Odpowiedz #105 : Sierpień 30, 2012, 16:12:27 »

Te szkliwione też?

ruletka
Gaduła

okolice Wrocławia strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #106 : Sierpień 30, 2012, 17:12:58 »

No to bardzo ciekawe, bo tyle jest ciekawych osłonek, które mogłyby być doniczkami, a też miałam złe doświadczenia z przewiercaniem.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #107 : Sierpień 30, 2012, 21:26:57 »

bakcylla ja własnie kręciłam wiertłem do terakoty, ale do góry dnem i pewnie dlatego straciłam tyle doniczek.

probeta a Ty mówisz o ceramicznych doniczkach, bo jak to czytam to nie chcę mi się wierzyć, że to zda egzamin. Mam wrażenie, że pierwsze uderzenie tłuczkiem i po doniczce  Mad  Mad Napisz proszę do jakich doniczek tyczy się Twój sposób. Dzięki

probeta
Administrator

« Odpowiedz #108 : Sierpień 31, 2012, 13:51:33 »

Do ceramicznych takich bez szkliwa i szkliwionych też Smile
Pierwsze uderzenia robię z wyczuciem by tylko zrobić odprysk bo nożyczki potrafią się ślizgać i czasami jak da się za dużo siły to dziura wychodzi gdzieś z boku a nie na środku ale następne jak już nożyczki są przez to zarysowanie ustabilizowane to już zdecydowanie - często od środka odpada dość duży kawałek ceramiki ale tego w zasadzie nie widać i nie przeszkadza w użytkowaniu.

Najlepiej potrenować na takich które w środku mają takie kółeczko do wybijania dziur potem już bez problemu i bez strachu zrobicie na wszystkich Smile
stefka
Rezydent

« Odpowiedz #109 : Sierpień 31, 2012, 20:56:00 »

Probeto no to mnie zaskoczyłaś, że i te ceramiczne tak robisz  Shocked Będę musiałam spróbować  Confused

probeta
Administrator

« Odpowiedz #110 : Wrzesień 01, 2012, 06:41:12 »

Dziewczyny jak to mówią potrzeba matką wynalazków Smile - odkąd uprawiam hoje to najlepiej przy nich mi się sprawdzają wysokie wąskie doniczki a że takich nie ma za to są takie osłonki do storczyków to trzeba było kombinować Razz - mam do tego też inny dylemat bo zaczęłam od ładnych doniczek szkliwionych w kolorze bordowym takich już wysokich niestety nigdzie się nie uświadczy za to w osłonkach bordowe można spotkać - więc pozostało jedno Smile samemu zrobić dziury. Pierwsze wiertło spaliłam, do tego diamentowe, kilka stępiłam bo ta ceramika do szkliwienia jest twarda - nie pomyślałam że jest wiertło o jakim pisze bakcyla więc pozostało spróbować i tak jakoś szybko to wytrenowałam nie tracąc doniczek Smile
bakcylla
Rezydent

« Odpowiedz #111 : Wrzesień 01, 2012, 07:01:16 »

Każdy sposób dobry jeśli skuteczny.  Smile

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #112 : Wrzesień 01, 2012, 18:52:05 »

Spotykam często osłonki gipsowe, wysokie i wąskie, też je preferuję ale mają jedną wadę za lekkie są.

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
Dropsique
Aktywny
**

« Odpowiedz #113 : Wrzesień 02, 2012, 09:53:56 »

Przeczytałam dokładnie instrukcję probety. Miałam jednak stracha przed waleniem drewnianą kopyścią. Zrobiłam coś innego. Po prostu wielkimi nożyczkami, półobrotowym ruchem wywierciłam niewielką dziurę, którą potem, automatycznie powiększyłam 'wiercąc' mocniej i głębiej ostrzem nożyczek. Super sposób - zajęło mi to wszystkiego trzy minutki może. Efekt jest doskonały. Cycas już siedzi w pięknej doniczce z dziurą w dnie! Dzięki Beata za pomysł i inspirację.

ruletka
Gaduła

okolice Wrocławia strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #114 : Wrzesień 02, 2012, 13:24:06 »

Majoki jak mi się taka za lekka spodoba, zbieram małe kamyki i daję jako drenaż, który dobrze dociąża.

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #115 : Wrzesień 02, 2012, 21:56:36 »

Majoki jak mi się taka za lekka spodoba, zbieram małe kamyki i daję jako drenaż, który dobrze dociąża.
W takich trzymam tylko z kamykami. Smile

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #116 : Wrzesień 03, 2012, 01:13:44 »

Majoki . Czy skwarka (  chyba dobrze widzę ) trzymasz w samym keremazycie , w pojemniku bez dziur? .
Swietny sposób na małe parapety , wąskie i wysokie doniczki .

Pozdrawiam . Kasia
Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #117 : Wrzesień 03, 2012, 12:14:17 »

Dobrze widzisz.Smile Dziurki być muszą, są na wys. dwóch cm od dna kubka, aby nie zalać. Kiedy podlewam wyjmuję pojemnik, nadmiar wycieka dziurkami.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #118 : Wrzesień 03, 2012, 12:55:46 »

Oooo, to dobry pomysł, żeby dziurki były na pewnej wysokości, na to nie wpadłam  Mad  Smile Wtedy nie ma możliwości przelania rośliny   Mr. Green

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #119 : Wrzesień 03, 2012, 13:04:54 »

Jak nie będziesz pilnowac poziomu wody w osłonce, to zawsze masz taka szansę Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: