Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 30, 2014, 16:08:12
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Areacja i wertykulacja. Kiedy?  (Przeczytany 10449 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kubtit
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 12, 2010, 21:10:52 »

Mam pytanie:

Kiedy mógłbym zastoswać zabieg areacji i wertykulacji? Czy teraz w czerwcu czy nie za bardzo. Wyczytałem że czerwiec na areacje jest odpowiedni ale nie wiem jak z wertykulacją.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 12, 2010, 23:18:17 »

Na wertykulację już za późno, trzeba to robić wiosną, na początku wegetacji.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 13, 2010, 15:24:35 »

Ok, a jak z areacja można robić ją przez cały sezon?
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 13, 2010, 19:32:55 »

Jeśli trawnik wymaga napowietrzania, to można.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 15, 2010, 16:07:21 »

No dobra a po czym to można poznać że trawnik wymaga areacji? Wspomnę że trawnik ma ponad 2 lata i nie był napowietrzany i wertykulowany.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 15, 2010, 19:19:08 »

Wtedy, kiedy masz gliniastą, zlewną glebę, mech.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Magnolia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2010, 11:01:05 »

Wertykulacja najlepiej zaraz po zimie, najlepiej z początkiem marca. A napowietrzać trawnik warto kilka razy w trakcie sezonu.
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Marzec 15, 2011, 18:23:13 »

Kupiłam sobie dzisiaj wertykulator tak ręczny na kółkach. Wypróbowałam i z kwadracika testowego prawie całą trawę mi wygrabiło. Fakt faktem ostatnio trawę bardzo zaniedbałam, prawdę mówiąc nawet jej porządnie nie wygrabiłam przed zimą. I stąd moje pytanie, czy to normalne że duża część trawy zostanie wygrabiona? No i jeszcze drugie pytanko, jak używać takiego wertykulatora? Tak jak normalne grabie na kółkach, jeździć w tył i przód?

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #8 : Marzec 15, 2011, 20:03:26 »

Wstrzymaj się jeszcze trochę z wertykulacją, bo wyrwiesz całą trawę. Dobry moment jest gdy ziemia  obeschnie po zimie, korzenie wzmocnią się, a trawa jeszcze nie zaczęła rosnąć. U mnie jest to przeważnie pierwsza dekada kwietnia, w Warszawie będzie podobnie, może kilka dni wcześniej.
Wertykulator ciągnie się do siebie.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: