Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 25, 2014, 18:25:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z pąkami kwiatowymi storczyka!  (Przeczytany 19047 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gaga
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #60 : Czerwiec 13, 2008, 09:13:29 »

Ewus i jaka reakcja tego kwiatka pozytywna?

Very Happy
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #61 : Czerwiec 19, 2008, 00:11:43 »

Ja bym tylko zapwnila storczykowi większa wilgotność wokól rosliny - dodatkowa podstawka (KUWETA) WYPELNIONA KWRAMZYTEM; ZALANE W 3/4 WODA - może to pomoże w odzyskaniu turgoru skoro jak piszesz wszystko pozostałe ok
jeszcze mała uwaga - phalaenopsis przeważnie lubi ciepło  Smile Very Happy
(moich nie pytam- wystawiam wszystkie w czerwcu na patio)  Shocked zakwitają z dużym opóźnieniem  Laughing- ale właśnie wtedy kiedy  potrzebuję  Very Happy - jesień zima  Very Happy Laughing
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
vonka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #62 : Czerwiec 26, 2008, 11:50:32 »

To w takim razie mi coś poradzicie.
Kupiłam w sklepie mojego falka i tydzień później poopadały wszystkie małe pączki. Te co były większe zakwitły i trzymają się dość dobrze.
sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #63 : Czerwiec 26, 2008, 22:15:03 »

To Tak Trzymaj !!  Smile Cool zapewnij światło; wilgotność - ale nie mokro  Cool
Nastepne na koncówkach pędu - jesli nie Zasuszyłas - wilgotność wokół doniczki - czyli storczyka zapewniona - pojawić sie wkrótce mogą  Cool Very Happy Laughing
A kwitnąć Phalaenopsis potrafi przez 9 miesięcy -  Very Happy Confused Laughing

pozdrawiam
Małgorzata
vonka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #64 : Lipiec 01, 2008, 06:55:38 »

sbb28 dziękuje za wskazówkę, zobaczymy co z tego będzie  Smile
Shamrock
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #65 : Styczeń 18, 2009, 12:26:37 »

Mam 3 storczyki z tego 2 wypuściły już łodygi i pąki kwiatowe. Początkowe pąki są zielone i ładne, ale później tak jakby nie mogły wypuścić kwiatka i żółkną, a po pewnym czasie oblatują. Czego może to być wina i jak temu zapobiec?
Aga2
Aktywny
**

Agnieszka kujawsko-pomorskie

« Odpowiedz #66 : Styczeń 18, 2009, 13:02:41 »

A okna czasami kto nie otworzył Confused

Shamrock
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #67 : Styczeń 18, 2009, 13:05:35 »

Okno jest otwierane, ale w innym pomieszczeniu. Pąki oblatują tak przez cały czas, a ja nie wiem co robić. . .
Ela 10
Aktywny
**

« Odpowiedz #68 : Styczeń 18, 2009, 13:16:38 »

Jeżeli to nie przechłodzenie może brak odżywki -nawóz do storczyków
Shamrock
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #69 : Styczeń 18, 2009, 13:26:43 »

W tym problem, że ona też była. Ziemia, a raczej kora też dobra. Nic złego im się nie działo, bo są zdrowe tylko te kwiatki  Sad
goll
Rezydent

« Odpowiedz #70 : Styczeń 18, 2009, 13:55:36 »

U mnie to też czasami zdarza się zimą, ja obok doniczek z pąkami stawiam ile się da podstawki do których leję wodę,bo mi wyszło,że one mogą zasychać z powodu ogrzewaniai suchego powietrza.

Shamrock
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #71 : Styczeń 18, 2009, 14:37:52 »

Ale czy to na pewno pomoże? Nie wiem wypróbuej. Może ma ktoś jeszcze jakiś sposób? Jakie nawozy stosujecie?
egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #72 : Styczeń 18, 2009, 17:26:59 »

To się często zdarza z powodu zbyt małej wilgotności powietrza jak również zbyt małej ilości światła. Ja też straciłam kwitnienie bo zbyt późno przestawiłam z zachodniego okna na południowo-wschodnie. Przy braku jaśniejszych okien można doświetlać energooszczędną żaróweczką ale trzeba uważać na odległość od rośliny, bo można "przygrzać" - najlepiej tak ok. 1 m.

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
XxAgnessxX
Gaduła

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..

« Odpowiedz #73 : Styczeń 18, 2009, 23:06:58 »

A ja nie wiem co z moim podopiecznym Sad Chyba sie pogniewał. Kupiłam go to kwitł i co jakiś czas wypuszczał nowe kwiatuchy i odnogi. Po pewnym czasie patrze, że drugą łodygę puszcza ucieszyło mnie to ale na chwile Sad. Minął tydzień a ta starsza łodyga z pączkami po prostu postanowiła się nie wysilać i zakończyła swój żywioł. Czy to jest naturalne? a może ja coś nie tak zrobiłam?. Pierwszy raz mi sie tak zdarzyło by łodyga z pączkami zaczęła żółknąć. Jak już co to kończyła swój żywioł po kwitnięciu a nie w czasie.

Zaczynam od nowa...
luelle
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #74 : Marzec 20, 2009, 21:28:00 »

miałam taki problem z jednym storczykiem, który już jakiś czas temu zbierał się do ponownego kwitnienia. niestety, skończyło się na kilku opadniętych pąkach i ładnej, zielonej łodydze. nie wiem co się dzieje, ale każdy Falek, którego przyniosę z pąkami do domu robi to samo: zrzuca pąki i kwitnie tylko to, co zdążyło się rozwinąć przed zakupem. myślałam, że to przez bardzo suche powietrze. kupiłam nawilżacz. i nic. opadają, opadają, opadają SadSadSad
Buziaczek
Aktywny
**

Małopolskie - 6b

« Odpowiedz #75 : Marzec 20, 2009, 21:57:39 »

Pąki opadają również przez owoce znajdujące się w tych samych pomieszczeniach.
Luelle też tak mam ze storczykami zaraz kupionymi. Rozwijają tylko te pąki, które mają lub je zrzucają. Już się jednak do tego przyzwyczaiłam i czekam na kolejne kwitnienia Smile Zaraz po zakupie to jest raczej normalne, zmiana otoczenia, wody, nawozu etc.
luelle
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #76 : Marzec 20, 2009, 22:11:31 »

mieszkam w nowym mieszkaniu od pół roku. może to dla nich nadal za mało...
a owoców nie ma, bardzo tego pilnuję, poza tym storczyki mieszkają w sypialni SmileSmile
sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #77 : Marzec 20, 2009, 22:29:44 »

Jeśli to phalaenopsis to oprócz niezauważalnych "przeciągów" może ma zbyt niska temperaturę ? tak straciłam kwitnienia u moich rodzajowych phalaenopsis (w nocy miały 15 stopni Sad)
pozdrawiam
Małgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
luelle
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #78 : Marzec 21, 2009, 05:47:16 »

szczerze mówiąc nie wiem ile mają stopni w nocy, ale ja jestem dość ciepłolubną istotą, obawiałabym się raczej, że za ciepło im może być..
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #79 : Marzec 21, 2009, 10:37:30 »

Najlepiej poeksperymentować. Confused Ja wzięłam do pracy pasiastą hybrydkę z pędem kwiatowym i trzema malutkimi pączkami. Miałam dla niej zaplanowaną piękną półkę, więc pęd zwieszał się swobodnie. Postawiłam roślinę 1,5 m od południowego okna (zraszałam i wogóle, tak jak zawsze) i wszystko byłoby dobrze, gdyby pączki nie zaczęły żółknąć i usychać. Mało tego pęd się wydłużał i kolejny piękny 0,5 cm pączek znów zżółkł. Tego było za dużo, odstawiłam mojego falka, (którym nawiasem mówiąc miałam się zamiar pochwalić wśród dziewczyn) no a gdzie, za karę na okno pomiędzy szeflerkę i beniaminka. Stał cały styczeń bez kwiatów i myślałam, że już pęd zacznie żółknąć, a tu niespodzianka jeden pączek, drugi, trzeci, i będą następne, rozwijają się i będą duże. Smile Co najdziwniejsze, często wietrzę, bo okno nagrzewa bardzo pokój (ale zastawiłam go książką przed bezpośrednim wianiem), i jakoś mu te warunki odpowiadają. Głowy do góry, już wiosna Very Happy

danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #80 : Marzec 22, 2009, 13:46:44 »

Ja tez miała identyczną sytuacje ,kupiłam 9 mc temu storczyka z paroma kwiatami i dużą liczba paków wszystko szybko opadło i musiała do tej pory czekałam na nowe rozwiniecie się pąków i ponowne kwitnienie po prostu były nowe paczki dochodziły do pewnego momentu żółkły i opadały ,zaczęła nawozić ,dodała keramzytu na podstawkę wlałam wody do utrzymania wilgotności i jakoś sie udało , ale dużo mnie to kosztowało,a i jeszcze ciekawość z białego zrobił sie teraz kremowo żółty?

Very Happy Smile

werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #81 : Kwiecień 08, 2009, 17:00:39 »

Śliczny, a jaki środek ma prawie pomarańczowy,  jak pisklaczek na Święta Very Happy

anulka75
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #82 : Kwiecień 08, 2009, 18:41:39 »

U mnie problemy się skończyły, na szczęście . Ale całą zimę pąki opadały, już byłam kompletnie załamana. A jak dzień się wydłużył, więcej słońca i przede wszystkim koniec gorących kaloryferów - wszystkie pąki które zimę przeżyły zaczęły się błyskawicznie rozwijać. Aż przyjemnie patrzeć!  Nie ma to jak wiosna! Very Happy

Anulka
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #83 : Kwiecień 24, 2009, 21:50:53 »

Mam 3 storczyki z tego 2 wypuściły już łodygi i pąki kwiatowe. Początkowe pąki są zielone i ładne, ale później tak jakby nie mogły wypuścić kwiatka i żółkną, a po pewnym czasie oblatują. Czego może to być wina i jak temu zapobiec?

a czy w poblizu nie ma np owoców , przedmiotów  z pcv? mogą one wydzireac etylen ktory powoduje opadnia nierozwinietych pąków

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #84 : Kwiecień 24, 2009, 21:57:05 »

a czy w poblizu nie ma np owoców , przedmiotów  z pcv? mogą one wydzireac etylen ktory powoduje opadnia nierozwinietych pąków

A kiedy ostatnio miał ten storczyk kwiaty?
Mój potrzebował 9mc aby rozwinąć pąk,paki były praktycznie cały czas ale oblatywały.zaczęłam go nawozić do każdego namaczania nawóz i udało sie po 9 mc jak już pisałam.

iwona g.
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #85 : Maj 07, 2009, 08:39:03 »

Witam jestem nową forumowiczką i mam dwa storczyki, na początek. U mnie pojawiło się coś innego, podczas drugiego kwitnienia, kwiaty z końcem pędu są coraz mniejsza i bledsze. Stosuję odżywkę, raz na miesiąc. doniczki stoją w półcieniu.
danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #86 : Maj 07, 2009, 09:47:31 »

Witam jestem nową forumowiczką i mam dwa storczyki, na początek. U mnie pojawiło się coś innego, podczas drugiego kwitnienia, kwiaty z końcem pędu są coraz mniejsza i bledsze. Stosuję odżywkę, raz na miesiąc. doniczki stoją w półcieniu.

Raz na miesiąc, to za mało ja dodaje nawóz do każdego podlewania i nie szkodzi im to. Mozna tez co 3 podlewanie przepłukać woda .

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #87 : Maj 07, 2009, 16:19:16 »

I ja nawożę przy każdym podlewaniu ale połową zalecanej dawki. Raz mnie podkusiło i dałam całą , efekt: po 2 dniach rozwinięte, dorodne kwiaty zwinęły się wszystkie na raz  Mad.  Dobrze, że tylko na 3 storczykach. Na razie dały mi tylko ostrzeżenie  Razz ale  puszczają już nowe pąki na tej samej łodydze  Very Happy

słoneczne buziaki GosiaP
Percia
Gaduła

Pozdrawiam Agnieszka :)

« Odpowiedz #88 : Maj 08, 2009, 06:25:14 »

Ja też mam problem z opadającymi pąkami (część opada a część normalnie rośnie i się rozwija). Tez myślałam, że to od za suchego powietrza, ale pomimo spryskiwania rośliny (kupiłam nawet nawilżacz powietrza) i stałej ciepłej temperatury nadal opadały. No ale w gruncie rzeczy najważniejsze, że rosną mi nowe liście i korzenie, a jeden storczyk ma już cztery łodygi kwiatowe Very Happy (no ale żadnych kwiatów jak na razie Sad Mad )

"...każde zdarzenie ma swą przyczynę, że nic, nawet najlżejszy podmuch wiatru nie jest przypadkowy, nie powstał sam z siebie. Aby zrozumieć to, co dzieje się dzisiaj, trzeba znaleźć tego przyczynę, która, choć może odległa, na pewno istnieje."
Kelosak
Aktywny
**

Wielkopolska -strefa 6B

« Odpowiedz #89 : Maj 08, 2009, 07:14:47 »

Widzę,że opadające pąki to nie tylko mój problem. Staram się jak mogę a one kapryszą. jak się nie starałam to kwitły. Widocznie nadopiekuńczość jest szkodliwa Confused

Kaśka
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: